A101’de Satışa Çıkan Volta EV1 Elektrikli Aracın Fiyatı Ne Kadar? Özellikleri Neler?

Son zamanlarda elektrikli araçlar büyük ilgi görüyor. A101 ise bu haftaki kataloğunda Volta markasının EV1 modelinin satışa çıktığını duyurdu. Minimal tasarımıyla öne çıkan bu araç, sürücüye güvenilir bir yolculuk imkanı sunuyor. Özellikle şehir içi kullanımda büyük kolaylık sağlayacak aracın özellikleri de şimdiden merak edilmeye başlandı. Peki Volta EV1 elektrikli aracın özellikleri nedir? Satış fiyatı ne kadar? İşte Volta EV1 elektrikli araçla ilgili merak edilenler…

A101 market zincirinin aktüel ürünleri son zamanlarda büyük ilgi görüyor. Tekne, karavan ve elektrikli bisiklet gibi pek çok ürünün satışı yapılıyor.

9 Mart 2023 tarihli katalog da ise öne çıkan ürünlerden biri de elektrikli araba oldu. Bu hafta satışa çıkan Volta markasının EV1 modeli olan araç pek çok kişi tarafından araştırılmaya başlandı.

Elektrikli araçlar, hem konforlu hem de çevre dostu olması bakımından büyük ilgi görüyor. A101’in bu haftaki kataloğunda satışa çıkan Volta EV1 elektrikli aracın özellikleri merak ediliyor. Gelin aracın özelliklerine birlikte bakalım…

Volta EV1 Aracın Özellikleri Neler?

Minimal tasarımıyla ön plana çıkan Volta EV1 elektrikli araç, oldukça şık bir görünüme sahip. Optimal tasarımı, özellikle park yeri bulma ya da park etme gibi sorunları en aza indirgiyor. Bu araçta geri görüş kamerası, sesli uyarı ve ısıtma sistemi de bulunuyor. 

Volta EV1 araçları, açılır tavana ve açılabilir arka camlara sahip. Aynı zamanda aracın Bluetooth ve USB müzik çalar özelliği de yer alıyor. USB bölümünden ise telefon gibi cihazlar şarj edilebiliyor.

Volta EV1 Elektrikli Aracın Şarjı Ne Kadar Gider?

Volta EV1 elektrikli araba, tek şarjda 64 km imkanı sunabiliyor. 72V 58 AH batarya kapasitesine sahip olan araç, ortalama 7 – 8 saat gibi kısa bir sürede şarj olabiliyor. Sadece halka açık şarj istasyonlarında değil, aynı zamanda 220 V ev tipi prizlerde de şarj edilebiliyor.

Özellikle şehir içi ulaşımlarda rahatlık sağlayan bu araçlar, maksimum 45 km/sa hızla gidebiliyor.

Volta EV1 Elektrikli Aracın Fiyatı Ne Kadar?

Volta EV1 elektrikli araba, üretici firmanın resmi web sitesinde 159 bin 990 TL fiyatla satışa çıkarıldı. A101 market zincirinde ise aracın fiyatı 119 990 TL olarak belirlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir