Dikkat seviyenizi zorlayacak: Resimdeki gizli nesnelerin tamamını 90 saniye içerisinde bulabilir misiniz?

Görsel zeka testleri, herhangi bir görsel üzerindeki nesneleri beynimizin algılamasına meydan okuyan bir illüzyon çeşididir. Algıladığımız nesneleri gerçekliğinden dışarı çıkararak farklı olarak görmemizi ister.

Görsel zekâ testleri arasında en popüler olan hiç şüphesiz ki iki resim arasındaki farkları bulmak üzerine kurulu olan oyunlardır. Ancak son zamanlar onun kadar popüler hale gelen bir diğer görsel zekâ testi ise görselin içerisine birden fazla nesneyi yerleştirerek bulmaya çalışmaktır.

Resimdeki gizli nesnelerin bulma oyunu bazen bir eşya bazen de bir hayvan gibi birçok nesne üzerine uyarlanabilir. Yüksek dikkat isteyen bu oyunlar bazen aranan bir nesnenin göz önünde verilebileceği gibi bazen de bu nesnenin resim içerisine profesyonelce gizlenmesi ile yapılabilir.

Haber7.com olarak bugün sizi zorlayacak bir görsel zekâ testi hazırladık. Kendinize güveniyor ve meydan okumaya hazırsanız eğer, sizi şöyle alalım!

90 SANİYE İÇERİSİNDE RESİMDEKİ GİZLİ NESNELERİN TAMAMINI BULABİLİR MİSİN?Yukarıdaki illüstrasyon görselinde bir şenlik ortamının hakim olduğunu ve birçok insanın eğlenceli vakit geçirdiğini görüyorsunuz. Hayvanların ve insanların çoğunlukta olduğu bu görselde sizden resmin aşağısında belirtilen nesnelerin ve hayvanların tamamını bulmanızı istiyoruz.

Resmin yan tarafında aramanız gereken hayvanlar ve eşyalar belirtilmiştir. Başta gözünüze karışık gelen bu resimde aslında sizden istenen tüm nesneler göz önünde açıkça yer alıyor. Görüntünün her detayını incelemek için size verilen süre ise; 90 saniye.

Dikkatli olun ve bu testi 90 saniyeden önce tamamlamaya çalışın. Resimdeki gizli nesnelerin tamamını bulmak ve daha sonra karıştırmamak için bir kâğıda not alın.

Gözlem yeteneklerinizi tüm performansı ile kullanmalı ve ayrıntıları gözden kaçırmamalısınız. Tüm detaylar göz önünde olabilir ama ortamda bir kargaşa hâkim olduğu için fark etmeniz biraz zorlaşacaktır.Resimdeki gizli nesnelerin tamamını bulmak için resmi olabildiğince yakınlaştırın ve sol üst köşeden başlayarak gözleriniz ile tarama yapın. Bulduğunuz her nesnenin üzerini çizin. Hayvanları sona bırakın ve tek tek sayarak bulmaya çalışın.

Diğer zekâ testlerine göre süre size fazla gelebilir ama doğru şekilde koordine etmezseniz eğer göz açıp kapayana kadar bitecek ve nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Süreniz giderek azalıyor. Resimdeki gizli nesnelerin tamamını bulabildiniz mi yoksa hala arıyor musunuz? Şuana kadar kaç tane gizli nesneyi bulabildiniz?

Endişelenmeyin. Sürenin bitiminde tüm gizli nesnelerin yer aldığı çözüm görselini sizlerle paylaşacağız. Oradan bulamadıklarınızı tespit edebilirsiniz. Evet, son kez resimdeki gizli nesnelerin tamamını bulmak için görsele bakın. Çünkü artık süre bitti bitiyor. Birazdan sizinle çözüm görselini paylaşacağız.  

Evet, süre bitti. Resimdeki gizli nesnelerin tamamını bulan okuyucularımızı tebrik ederiz. Sizi zorlayacak test yok artık maalesef. Sizin için yapabileceğimiz tek şey zekâ testlerimizin süresini kısaltarak zamana karşı işinizi zorlaştırmak olabilir.

Resimdeki gizli nesnelerin çoğunu buldunuz ama birkaçı için zamanınız yetmedi mi? Gelin onları da çözüm görselinde beraber keşfedelim!

İşte resimdeki gizli nesnelerin tamamı;Peki, siz resimdeki gizli nesnelerin tamamını bulabildiniz mi yoksa bazı nesneleri ararken fazla mı vakit kaybettiniz? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir