Kapıkule Sınır Kapısında oy kullanma işlemleri devam ediyor

Kapıkule Sınır Kapısı’nda kurulan iki sandıkta Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri için oy kullanma işlemleri devam ediyor. Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşayan vatandaşlar, ülkeye giriş yaparken kimliklerini göstererek sandıklarda oylarını kullanıyorlar.

Almanya’dan gelerek Niğde’ye giden Özdoğan Aytekin, vatandaşlık görevini yerine getirdiği için mutlu olduğunu söyledi. Aytekin, Vatandaşlık görevimizi yerine getiriyoruz. Allah vatanımıza milletimize hayırlı etsin. Almanya’dan gelip Niğde’ye gidiyorum. Eşimle birlikte gidiyoruz. İnternetten takip ettik sınır kapılarında sandık kurulacağını. O nedenle bu sabah da giriş yaparken oyumuzu burada kullanalım dedik. Türkiye Cumhuriyeti kimliği ve pasaportun yeterli olacağını söylediler. Biz de gelip oyumuzu kullandık dedi.

Aytekin’in eşi Gülseren Aytekin de, vatandaşlık görevlerini yerine getirdiklerini belirtti. Aytekin, 48 yıldır Almanya’dayız, bugün vatandaşlık görevimizi yerine getiriyoruz. Oyumuzu veriyoruz. Memleketimize hayırlı uğurlu olsun diye konuştu.

‘AYRIŞMADAN, DÖVÜŞMEDEN BİR SEÇİM OLSUN’

Avusturya’dan gelip Trabzon’a giden Mustafa Cora ise, Oyumuzu kullandık, vatandaşlık görevimizi yerine getirdik. İnşallah Allah’tan niyazımız ülkemiz ve vatandaşlarımız adına güzel bir seçim olması. Ayrışmadan, dövüşmeden güzel bir seçim olsun diliyorum. Sonuçta hepimiz medeni insanlarız. Yolculuğumuzda oy kullanmak tevafuk oldu diyelim. Avusturya Viyana’dan gelip Trabzon’a kadar gidiyorum. Hem ülkeye geldiğim için hem de vatandaşlık hakkımı kullandığım için heyecanlıyım ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir