Saadet Partisi Sözcüsü’nden Akşener yorumu: Kılıçdaroğlu’nun ziyaret edeceği partilerden biri de HDP’dir, ziyaret etmemesi büyük eksiklik olur

Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “CHP, HDP ile görüşebilir ama masaya yetiremez” sözleri hakkında, “Kılıçdaroğlu’nun ziyaret edeceği partilerden biri de HDP’dir” dedi.

HaberTürk yayınına katılan Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın’a, İyi Parti lideri Akşener’in “CHP, HDP’yle görüşebilir ama masaya getiremez” açıklaması soruldu.

Aydın, “Sayın Kılıçdaroğlu, 13. Cumhurbaşkanı olarak 85 milyonun cumhurbaşkanı olacak. Pek tabii olarak, yarından itibaren -şu anda planlanıyor- her kesimi, siyasi partileri, STK’ları ziyaret edecek. Bu siyasi partilerden birisi de HDP’dir. Elbette ziyaret etmesi gerekir. Ziyaret etmemesi büyük bir eksiklik olur” yanıtını verdi.

“HDP, adaylığı desteklemek için taleplerde bulunursa, bu talepleri Altılı Masa değerlendirmeli midir yoksa Sayın Akşener’in dediği gibi bunlar masaya asla teklif edilmez mi?” sorusu üzerine Aydın, “HDP’nin talep edeceği şeyler ülkede özgürlüktür, adalettir, refahtır” dedi.

“Bakanlık isteyemez mi?” sorusuna yanıt veren Birol Aydın, “Olacaksa onlar da konuşulur ama masaya gelip gelmeme hususu Sayın Cumhurbaşkanı adayının değerlendirmesiyle, kararıyla mümkün olacaktır” diye konuştu.

TIKLAYIN – Akşener: CHP HDP ile görüşebilir ama masaya getiremez, HDP’ye bakanlık mümkün değildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir