Bir Ay Boyunca Her Gün Düzenli Olarak Yulaf Ezmesi Yerseniz Vücudunuzda Neler Olur?

1. Sezgisel olarak yemeye başlarsınız

Başlangıçta yulaf ezmesi yerken meyveler, kuruyemişler, çikolata ya da tuzlu bir şey mi ekleyeceğinizi bilemeyebilirsiniz. Oldukça basit: Yulaf ezmesi tadı güzel olan ve canınızın çektiği her şeye yakışır.
Tatlı versiyonuyla yulaf gevreği, örneğin meyveler, rendelenmiş elma ve biraz bal ile harika bir tada sahiptir. Tuzlu versiyonuyla da örneğin süzme peynir, ton balığı ve domatesle birlikte lezzetli bir şekilde servis edildiğinde lezzetli olur.

Yulaf ezmesini ideal olarak kahvaltıyla başlayarak sezgisel olarak yemek yemeye çalışmalısınız.

2. Daha az acıkırsınız

Bir porsiyon yulaf ezmesi (yaklaşık 50 gram) 5 gram protein ve 5 gram lif içerir ve sadece 170 kalori ile gerçekten zayıflamaya yardımcı bir yiyecektir.

Süt veya su ile kaynatıldığında ilave olarak şişerler ve böylece daha büyük bir hacim kazanırlar. Yoğurt ve meyve ile birlikte kalori hesabınızı bozmadan öğle yemeğine kadar tok kalmanızı sağlayacak bir kahvaltı ortaya çıkıyor.

3. Kahvaltı bir ritüel haline gelir

Her gün kahvaltıda yulaf ezmesi yerseniz, bu yemeğe ne kadar çabuk alıştığınızı hemen fark edecek ve sabahları güne mutfakla başlamayı sabırsızlıkla beklersiniz. Bu, sağlıksız atıştırmalıkların ve tatlıların sizi baştan çıkardığı köşedeki fırına hızlı bir ziyaretin gelecekte giderek daha nadir hale gelmesini sağlar.

Sabahları özellikle evden hızlı çıkmanız gerekiyorsa, akşamları uygun bir kapta hazırlanan yulaf, zaman sıkıntısına rağmen sağlıklı bir kahvaltı yapmak için iyi bir alternatiftir.

4. Sindirim sistemine uyum sağlar: Kabızlığı önler

Yulaf gevreğinin yüksek lif içeriği sindirimi uyarır ve böylece metabolizmayı hızlandırır; yalnızca birkaç gün sonra bir değişiklik fark edilir. Özellikle sıcak bir yulaf ezmesi midenizi temizler, içinizi ısıtır ve hoş bir tokluk hissi verir.

Düzenli kahvaltı sadece sindiriminizi hızlandırmakla kalmaz, aynı zamanda sağlıklı bir ritim tutmanızı da sağlar. Bu şişkinlik ve kabızlığın önlenmesine yardımcı olur.

5. Bir daha asla kahvaltıda başka bir şey yemek istemeyeceksiniz

Bir ay boyunca her sabah güne yulaf ezmesiyle başlarsanız kruvasan, simit vb. ürünler hızla çekiciliğini kaybedecektir çünkü lezzet açısından kahvaltı masasındaki bu klasikler, çeşitli ve renkli Superbowllara ayak uyduramaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir