Brezilya-Arjantin maçında flaş olay! Messi takımı sahadan çekti!

2026 Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri’nde oynanan Brezilya – Arjantin maçında yaşanan olaylar damga vurdu.

Brezilya polisi, Arjantin taraftarlarına copla müdahalede bulundu. Lionel Messi, bu olay sonrası takımı soyunma odasına götürdü ve birkaç dakika sonra Arjantin sahaya geri döndü.

Messi, takımı soyunma odasına götürürken Brezilya’dan Rodrygo ile saha içinde bir tartışma yaşadı. Rodrygo’nun, bu esnada Lionel Messi’ye, “Korkaklar” dediği ifade edildi. Messi’nin ise, “Korkak olduğumuz için mi dünya şampiyonuz? Kapayın çenenizi!” şeklinde yanıt verdiği kaydedildi.

Messi, karşılaşmanın ardından sosyal medya hesabından, “Bu takım tarih yazmaya devam ediyor. Ancak şunu da belirtmek gerekiyor, bu maç Brezilyalıların Arjantinlilere yine baskı uygulamasıyla hatırlanacak. Bu kabul edilemez, çılgınlık! Bu derhal sona ermeli” şeklinde bir açıklama yaptı.

Öte yandan Arjantin kalecisi Emiliano Martinez de Brezilya polisinin, taraftarlarına copla saldırısının ardından polise müdahalede bulundu.

Brezilya ile Arjantin arasında Maracana’da oynanan mücadele ise Arjantin’in 1-0’lık üstünlüğü ile sona erdi. Arjantin’in golünü Nicolas Otamenti attı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir