Feyyaz Uçar: Beşiktaş her zaman sorunların üstesinden gelir

Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu Feyyaz Uçar, “Biz bu göreve gelirken zorlukları biliyorduk ve şu anda zorluklarla baş ediyoruz. Beşiktaş her zaman sorunların üstesinden gelir, biz de bu günleri aşacağız” dedi.

Beşiktaş, Süper Lig’in 19’uncu haftasında sahasında ağırladığı Kasımpaşa’ya 3-1 mağlup oldu. Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu Feyyaz Uçar bu mücadelenin ardından açıklamalarda bulundu. İstemedikleri bir sonuçla seyircilerinin önünde mağlup olduklarını belirten Feyyaz Uçar, “Sorunlarımız var. Biraz zamana ihtiyacımız var. Hoca konusu çözülecek, çalışmalarımız devam ediyor. Ama emin olun çok çabuk zamanda yeni hocamız göreve başlayacaktır. Transferle ilgili çalışmalarımız da devam ediyor ama şöyle bir problemimiz var, elimizde 14 yabancı oyuncumuz var, bu oyunculardan bazılarıyla vedalaşıp transfer yapmalıyız. Bunu da çözeceğiz” dedi.

Uçar, “Biz bu göreve gelirken zorlukları biliyorduk ve şu anda zorluklarla baş ediyoruz. Beşiktaş her zaman sorunların üstesinden gelir, biz de bu günleri aşacağız. Öncelikle teknik, taktik, kariyer ve başarı olarak Beşiktaş’a layık bir hoca getirip arkasında duracağız. Oyuncularımıza sahip çıkacağız. Elinden geleni yapmaya çalışan arkadaşlarımız var. Sonra kenetlenip bu sıkıntıyı aşacağız” diye konuştu. 

“Hedefimiz yeni hocayı maça yetiştirmek”

Teknik direktör arayışları hakkında konuşan Uçar, “Hedefimiz yeni hocayı Çaykur Rizespor maçına yetiştirmek. Zaten yakınız hoca konusunda. Takvim de bizi biraz zorladı. Devre arasının bu kadar kısa olması elimizi zorlaştırdı. Yetişirse Çaykur Rizespor maçına, yetişmezse bir sonraki maçımıza yeni hocamızla çıkacağız” ifadelerini kullandı.

Avrupa kupalarına katılmak istediklerini belirten Feyyaz Uçar, “Bu sene hedefimiz Avrupa kupaları katılma şansı yakalamak. Bizim hedefimiz bu” şeklinde konuştu.

“Birkaç yıldır bir takımın üzerine çalışıyorlar”

Kasımpaşa’nın kadro yapılanması hakkında konuşan Uçar, “Oyun olarak Kasımpaşa’nın kadrosunu takip ettiyseniz, birkaç yıldır bir takımın üzerine çalışıyorlar. Kasımpaşa’da oyuncular değişmiyor, genelde hocalar değişiyor ve bunun da faydasını görüyorlar. Belli bir kadroda ısrar ediyorlar, bu da başarıdır. Kasımpaşa yönetimini bu anlamda kutlamak lazım. Biz sahada o kaliteyi ortaya koyamadık” sözlerini sarf etti.

“Beşiktaş’ın her zaman B planı, C planı vardır”

“14 yabancıdan bazılarıyla vedalaşmak zorundayız”

Rachid Ghezzal’a şans vermek istediklerini söyleyen Feyyaz Uçar, şu ifadelerin kullandı:

“Oyuncuların kadro dışı durumunda gösterdikleri performansları, oyuncularla olan ilişkilerini, Beşiktaş formasıyla yapabileceklerini değerlendirdik. Ghezzal o grubun içinde idmanlardaki özverisiyle öne çıktı. Tabii ki UEFA’nın futbolcuları korumaya yönelik kurallarına uyduk. O grup içinde Ghezzal daha iyi niyetli, istekli, arzulu göründü. Her futbolcunun hakkı vardır. Ghezzal’a da bir şans vermek istedik. Başka bir davranış görürsek yine aynı şeyler olabilir.”

Bazı yabancı oyuncularla vedalaşmaları gerektiğini belirten Uçar, “Biz elimizdeki 14 yabancıdan bazılarıyla vedalaşmak zorundayız ki transfer yapabilelim. Bu da söylediğiniz şeyi zorunlu kılıyor” şeklinde konuştu

Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu Feyyaz Uçar Uçar, Samet Aybaba’nın düzenlediği basın toplantısından sonra Rıza Çalımbay’ı birkaç kez aradığını ancak Çalımbay’ın telefona yanıt vermediğini de söyleyerek sözlerini noktaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir