Mario ve Donkey Kong karşılaşması ön siparişte

Nintendo’nun klasik oyunlarından biri olan Mario vs. Donkey Kong, yepyeni bir versiyon ile geri dönüyor. Bu yeni sürüm, ilk olarak 2004 yılında Game Boy Advance için piyasaya sürülen oyunun güncellenmiş hali. Oyun, görsel açıdan önemli bir yükseltme alarak göz kamaştırıyor. Şimdiden Nintendo Switch için ön siparişe sunulmuş durumda ve Amazon üzerinden erişilebiliyor.

Mario vs. Donkey Kong’un standart sürümü, hem fiziksel hem de dijital formatlarda satışa sunulacak. Oyunun fiyatı 49.99$ olarak belirlendi. Özel veya koleksiyoncu sürümleri henüz duyurulmadı ve bunların çıkması da beklenmiyor.

Oyun, dünyanın dört bir yanındaki perakende mağazalarında ve dijital platformlarda aynı fiyatla satışa çıkacak. Bu mağazalar arasında Amazon, Best Buy, GameStop, Target, Walmart ve Nintendo eShop bulunuyor. Her yerde fiyat sabit: 49.99$.

Mario ve Donkey Kong karşılaşması ön siparişte

Peki, Mario vs. Donkey Kong nedir? Bu oyun, bir bulmaca platform oyunu olarak tanımlanabilir. Oyuncular, Mario’nun kontrolünü alarak, bir dizi bulmaca dolu seviyeden geçmeye çalışıyorlar. Oyunun amacı, mini-Mario oyuncaklarını toplamak, bir anahtar almak ve bir sonraki seviyeye geçmek için kilitli kapıya ulaşmak.

Oyunda ilerlerken, anahtarları etkinleştirmeniz, yay tahtalarında zıplamanız, düşen bloklara dikkat etmeniz ve yeni alanlara ulaşmak için hareketli platformlar arasında manevra yapmanız gerekiyor. Renkli ve kendine özgü seviyeleri ile bu oyun, standart Mario platform oyunlarından daha fazla zeka gerektiriyor. Orijinal Game Boy Advance oyunu, Nintendo DS, 3DS ve Wii U için çeşitli devam oyunlarına ilham verdi. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Nintendo oyunlarının oldukça pahalı olduğu şu günlerde Remake Mario oyunları sizi ne kadar heyecanlandırıyor?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir